Esti aici:

03/09/2016

COMUNICAT DE PRESĂ

Primăria municipiului Galaţi avertizează populaţia că au apărut somaţii false privind emiterea unor acte administrative fiscale.

Presupusele documente emise de Primărie, cu titlul ”Somaţie, Anunţ colectiv, pentru comunicare prin publicitate”, au număr de înregistrare, semnătură şi ştampilă falsificate. Somaţiile false au transmise mai multor asociaţii de proprietari din Galaţi.

”Condamnăm vehement aceste acţiuni iresponsabile, menite să inducă în eroare populaţia Galaţiului şi să submineze autoritatea administraţiei publice. Totodată, condamnăm cu fermitate falsificarea însemnelor oficiale ale Primăriei municipiului Galaţi, precum şi a semnăturii primarului. Nu în ultimul rând, condamnăm atragerea Primăriei Galaţi în aceste demersuri electorale iresponsabile. Rugăm populaţia municipiului Galaţi să nu ia în seamă astfel de hârtii fără valoare”, a declarat primarul municipiului Galaţi, Marius Stan.

Primăria municipiului Galaţi îşi rezervă dreptul de a sesiza organele judiciare abilitate să investigheze situaţia creată.

Biroul de presă al Primăriei municipiului Galaţi

Statistici